Święto Ustki z Sound’n’Grace

0
Fot. Materiały promocyjne zespołu Sound'n'Grace

 Koncerty Sound’n’Grace i Darii Zawiałow – to główne atrakcje Dożynek Rybnych, czyli Święta Ustki, które odbędzie się we wtorek i środę.

Organizatorzy przygotowali jednak znacznie więcej atrakcji. Świętowanie rozpocznie Fisz Parada w wykonaniu teatru „Gry i Ludzie” i Usteckiej Orkiestry Dętej, czyli pochód Bulwarem Portowym w kierunku sceny na Promenadzie Nadmorskiej.

Dla smakoszy przygotowano pokazy kulinarne w formie Live Cooking z degustacją dań z ryb. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych – zabawy rybackie, pokaz szycia i naprawy sieci, zabawy marynistyczne, warsztaty plastyczne, wyścig krabów, konkurs rzucania sieci, wyścig zdalnie sterowanych rybek, bańki mydlane, balony i szczudlarze. W morskim klimacie będą też spektakle teatralne w wykonaniu Teatru Rozrywki Trójkąt – „Żeglarze siedmiu mórz” i „Wyspa piratów”. Gwiazdą wtorkowego wieczoru będzie zespół Sound’n’Grace, a w środę na scenie zobaczymy Darię Zawiałow.

Przez cały czas trwania imprezy odbywać się będzie Jarmark Dożynkowy, gdzie zaprezentują się przetwórcy ryb oraz twórcy rękodzieła.