W Kobylnicy zobaczysz świat miniaturowych kolejek

0
Fot. sxc.hu

Ogólnopolski Pokaz Kolejek Miniatur odbędzie się 6 i 7 października w Kobylnicy. W tym roku jedną z największych atrakcji będzie modułowa makieta wykonana w skali 1:120.

Trzecia edycja Ogólnopolskiego Pokazu Kolejek Miniatur będzie wyjątkowa pod wieloma względami. W hali Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kobylnicy rozstawionych zostanie 80 metrów bieżących torowiska, trzy stacje kolejowe. Poruszać się po nich będzie dwanaście składów pociągów towarowych i dziesięć składów osobowych z rożnych epok i krajów. W tym roku po raz pierwszy zaprezentowany zostanie dwupoziomowy układ torowiska z wiaduktami i mostami. Ponadto będą dwa tunele, wulkan i kilka mostów.

W czasie pokazów będzie można zobaczyć także prezentację eksponatów z muzeum kolejnictwa w Słupsku. Zaplanowano także pokaz modeli samolotów, statków, czołgów i innych pojazdów militarnych. Prezentacja będzie odbywać się pod patronatem Słupskiego Klubu Modelarskiego. Na miejscu będzie można kupić modele i akcesoria modelarskie. Pojawią się też stoiska z animacjami dla najmłodszych, gdzie będzie można wykonać własne modele ze styropianu, modele z kartonu, kącik do zabawy pociągami znanymi z bajek. Wstęp wolny.