Bez prawka i po narkotykach prowadził auto

0
Fot. KPP Bytów

Policjanci z Miastka zatrzymali kierowcę fiata, który prowadził auto pod wpływem narkotyków. Okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania samochodami, a w jego mieszkaniu mundurowi znaleźli narkotyki.

22- latek został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za posiadanie narkotyków grozi do trzech lat więzienia. Mężczyzna wpadł podczas rutynowej kontroli. Szybko okazało się, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy. Dodatkowo jego zachowanie wskazywało, że może znajdować się pod wpływem narkotyków. Badanie elektronicznym narkotesterem potwierdziło przypuszczenia mundurowych. Urządzenie precyzyjnie wskazało, że mieszkaniec Miastka jest pod wpływem amfetaminy.

Pracując nad sprawą śledczy przeszukali mieszkanie 22-latka. Znaleźli woreczek strunowy z osiemnastoma tabletkami. Wstępne testy potwierdziły, że są to narkotyki najprawdopodobniej ecstasy. Po zebraniu niezbędnych materiałów śledczy przedstawili mu już zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających oraz posiadania narkotyków.