Odzyskali skradzione auto o wartości 160 tys. zł. Policja zatrzymała dwie osoby

0
Fot. KMP Lębork

10 lat więzienia grozi sprawcom kradzieży bmw, wartego 160 tysięcy złotych. Policja po pościgu zatrzymała dwóch mieszkańców powiatu lęborskiego w wieku 24 i 44 lat. Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na dwa miesiące.

Do kradzieży doszło w Nowej Wsi Lęborskiej. Poszukiwanie sprawców i skradzionego auta nie trwało długo. Funkcjonariusze wydziału kryminalnego zauważyli poszukiwany pojazd bmw na drodze krajowej nr 6. Skradziony samochód był pilotowany przez inne auto tej samej marki, w którym znajdowało się dwóch mężczyzn. Wspólne działania funkcjonariuszy biorących udział w pościgu oraz koordynacja tych działań przez dyżurnego lęborskiej policji doprowadziły do zatrzymania pojazdu. W środku samochodu siedziało dwóch mężczyzn. Kierowca uciekający skradzionym bmw skręcił w leśną drogę, a po przejechaniu kilkuset metrów porzucił auto i zaczął uciekać pieszo. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Obecnie trwają czynności zmierzające do jego zatrzymania. Mundurowi znają już tożsamość poszukiwanego mężczyzny, który jechał skradzionym autem. To 20-letni mieszkaniec Lęborka. Policjanci zabezpieczyli oba pojazdy. W miejscu porzucenia pojazdu bmw, śledczy wspólnie z technikiem kryminalistyki zabezpieczyli szereg śladów oraz sporządzili dokumentację fotograficzną. Odzyskany, skradziony pojazd bmw o wartości 160 tys. zł niebawem wróci do właściciela.

Dwaj zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnej celi, a następnie zostali przesłuchani. 24 i 44-letni mężczyźni usłyszeli już zarzut za kradzież z włamaniem. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.