Tego dnia sprawdzą czy piłeś i brałeś narkotyki

0
Fot. KPP Lębork

Kontroli na zawartość alkoholu i narkotyków zostaną poddani wszyscy kierowcy zatrzymani do rutynowej kontroli przez pomorską policję w najbliższą sobotę. Tego dnia funkcjonariusze z wszystkich komend prowadzić będą akcję „Alkohol i narkotyki”.

Akcja ma na celu eliminację z ruchu tych kierujących, którzy spożywali alkohol bądź zażywali narkotyki i pod ich wpływem zasiedli za kierownicą, ale także zwrócenie uwagi uczestników ruchu drogowego na poważne konsekwencje jakie w przypadku kolizji lub wypadku niesie za sobą jazda po spożyciu alkoholu bądź pod wpływem substancji odurzających. Warto pamiętać, że tzw. dopalacze traktowane są jak narkotyki i za jazdę pod ich wpływem grozi taka sama kara.

W sobotę 9 czerwca punkty kontrolne zorganizowane zostaną na terenie wszystkich komend policji województwa pomorskiego, a szczególnym nadzorem zostaną objęte miejsca, w których najczęściej dochodzi do wypadków drogowych.

Jazda autem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi do dwóch lat pozbawienia wolności, a nietrzeźwy kierowca, który spowoduje wypadek, może spędzić w więzieniu nawet dwanaście lat.