Policjant po służbie zapobiegł tragedii

0
Fot. KMP Słupsk

Troje dzieci i matkę wyprowadził z pojazdu, z którego ulatniał się gaz po kolizji, policjant sierż. szt. Wojciech Bubeła. Choć był już po służbie zabezpieczył miejsce zdarzenia, z drugiego auta wyprowadził kobietę w ciąży, wezwał służby ratunkowe i utworzył korytarz życia.

Do kolizji w której uczestniczyły cztery samochody, w tym dwa ciężarowe doszło na słuskiej obwodnicy. Funkcjonariusz słupskiej drogówki sierż. szt. Wojciech Bubeła będąc w czasie wolnym od służby, widział moment uderzenia mercedesa o barierki ochronne i uderzenia w opla, w którym znajdowała się 5-osobowa rodzina. Policjant zabezpieczył miejsce zdarzenia, wezwał służby ratunkowe, a z opla, z którego wydobywał się gaz, wyprowadził kobietę i jej trójkę dzieci, którym dał schronienie w swoim samochodzie. Z mercedesa zaś wyprowadził kobietę w ciąży. Funkcjonariusz utworzył korytarz życia, co umożliwiło szybki przyjazd służb ratunkowych.

Kolejnego dnia do Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zadzwonił ojciec rodziny podróżującej oplem i podziękował za uratowanie życia, opiekę i jak podkreślił, ogromny profesjonalizm, jakim wykazał się policjant.