Poszukują złodzieja paliwa. Policja prosi o pomoc

0
Fot. KMP Słupsk

O kradzież paliwa podejrzany jest mężczyzna, którego nagrał monitoring na stacji paliw. Policja apeluje o pomoc w ustaleniu jego tożsamości.

Na policję zgłosili się właściciele dwóch stacji, informując o kradzieżach łącznie ponad 130 litrów na kwotę jednego tysiąca złotych. Śledczy zabezpieczyli zapisy monitoringu, na których widnieje wizerunek sprawcy oraz pojazd, jakim się poruszał. Widać na nim twarz młodego mężczyzny, który ubrany był w siwą bluzę z kapturem. Poruszał się samochodem audi a4 kombi koloru zielonego.

W ciągu jednego dnia co najmniej dwukrotnie ukradł paliwo z dwóch stacji benzynowych. Do pierwszej kradzieży doszło w pod słupskim Głobinie, a kilkadziesiąt minut później sprawcy pojawili się w oddalonej kilkadziesiąt kilometrów Damnicy. Załączony do sprawy zapis monitoringu ukazuje sposób działania sprawców. Widać na nim, że auto było przygotowane do kradzieży, w bagażniku tego pojazdu znajdowały się kanistry, do których sprawca tankował skradzioną benzynę, a następnie nie płacąc w pośpiechu uciekał ze stacji.

Policjanci poszukują osób, które mogły widzieć moment kradzieży, bądź posiadają informacje na temat zaistniałych kradzieży lub też znają tożsamość sprawcy nagranego na filmie z monitoringu. Wszelkie informacje w tej sprawie można przekazywać osobiście bądź telefonicznie do Komisariatu II Policji w Słupsku pod nr tel. 59-848-0100 oraz 112. Policja zapewnia dyskrecje i anonimowość.