Potrącił dziecko na przejściu dla pieszych. Policja apeluje o ostrożność

0
Fot. KMP Słupsk

Do potrącenia dziecka na przejściu dla pieszych przy ulicy Sobieskiego doszło w okolicy szkoły podstawowej w Słupsku. 27-latek kierujący pojazdem marki audi nie ustąpił pierwszeństwa 11-letniemu chłopcu, który znajdował się na przejściu dla pieszych. Dziecko trafiło do szpitala.

27-latek jadący w kierunku ul. Szczecińskiej nie zatrzymał się przed oznakowanym przejściem dla pieszych, mimo że drugi kierowca, jadący na prawym pasie ruchu, zatrzymał się przed przejściem.
Policjanci przebadali kierującego na zawartość alkoholu, okazało się, że mężczyzna był trzeźwy. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a śledczy z technikiem kryminalistyki zabezpieczyli ślady, wykonali oględziny i przesłuchali świadków. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy, a jego pojazd został odholowany na parking policyjny.

Chłopiec przebywa jeszcze w szpitalu na obserwacji. Prawdopodobnie nie odniósł poważnych obrażeń. Jeżeli ustalenia się potwierdzą, zdarzenie będzie zakwalifikowane jako kolizja, a sprawca zostanie ukarany za popełnione wykroczenie.
Policjanci przypominają i apelują o ostrożność na drogach, zwłaszcza w okolicach przejść dla pieszych.