Sprawcy rozboju już za kratami

0
Napastnicy zostali zatrzymani kilkanaście godzin po napadzie. Fot. KPP Lębork

W ręce policji wpadli dwaj młodzi mężczyźni, którzy kilka dni wcześniej pobili i okradli lęborczanina. Napastnicy, którzy odpowiedzą za rozbój, zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im nawet dwanaście lat.

Do napaści na czterdziestoletniego mężczyznę doszło w nocy z 28 na 29 lipca. Napastnicy bili go po całym ciele, a później zabrali mu telefon. Straty, jakie poniósł pokrzywdzony, oszacowano na ponad 1000 zł. Pracując nad sprawą kryminalni bardzo szybko ustalili, że sprawcami są dwaj młodzi mieszkańcy Lęborka i natychmiast rozpoczęli ich poszukiwania. Kilkanaście godzin po otrzymaniu zgłoszenia 19 i 21-latek zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Na podstawie zebranych dowodów sprawcy usłyszeli zarzuty rozboju.

Prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec zatrzymanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do złożonego wniosku i zastosował wobec mężczyzn areszt na okres trzech miesięcy. Za tego typu przestępstwo grozi do 12 lat pozbawienia wolności.