Apelują do lęborskich radnych o dialog

0

Europosłanka Magdalena Adamowicz oraz Danuta Wawrowska, radna sejmiku pomorskiego sprzeciwiły się projektowi uchwały „O wolności Gminy Miasta Lęborka od ideologii LGBT i gender”. W Urzędzie Miejskim złożyły list do radnych o refleksję i dialog w tej sprawie.

– W ostatnim czasie w Polsce pojawiają się takie niebezpieczne projekty inicjatyw, które mają na celu dzielić Polaków na lepszych czy gorszych, nie możemy na to pozwolić – mówi Magdalena Adamowicz. – Najważniejszy jest szacunek i miłość do drugiego człowieka, nie możemy nikogo wykluczać i godzić w godność drugiego człowieka.

Danuta Wawrowska, radna wojewódzka, która kandyduje do parlamentu podkreśla, że należy zapobiegać działaniom, które mogłyby doprowadzić do kolejnych tragedii. – Jako prawniczka jestem zdecydowaną przeciwniczką dzielenia ludzi na lepszych i gorszych, ze względu na wygląd, wyznanie, czy pochodzenie – podkreśla Danuta Wawrowska. – Projekt uchwały jest sprzeczny z konstytucją. Preambuła mówi wprost, że Polska jest krajem wszystkich ludzi. Zarówno tych, którzy wierzą w Boga i wyznają wiarę, jak i tych, którzy nie podzielają tej wiary. Tekst ten polecam wszystkim tym, którzy będą chcieli nas podzielić.

Projekt uchwały „O wolności Gminy Miasta Lębork od ideologii LGBT i gender” przygotowała grupa lęborczan, która założyła komitet pod nazwą „Komitet Wolności Gminy Miasta od ideologii LGBT i gender”. Pod projektem zebrali już 716 podpisów.