Łagodna zima sprzyja remontom ulic

0
Fot. UM Lębork

Trwa rewitalizacji lęborskich ulic. Na ulicach Armii Krajowej i Franciszkańskiej przy Sanktuarium św. Jakuba Ap. układana jest kostka kamienna i granitowa.

Najbardziej zaawansowane prace widać na Armii Krajowej w pobliżu postoju taksówek oraz przy Franciszkańskiej, gdzie wyremontowano także plac przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, gdzie będą mogli parkować kierowcy.

Trwa także budowa ulicy Chodukiewicza. Po niej brukarze przeniosą się na Młynarską. Kolejnym etapem będzie budowa kanalizacji deszczowej i nawierzchni ulicy Gdańskiej na odcinku od Młynarskiej do Derdowskiego. W ramach prac wyremontowana zostanie także  Długosza, Gdańska (od Młynarskiej do Kossaka) oraz Przyzamcze (od Młynarskiej do mostu). Remont ulic uzupełni montaż ozdobnych latarń, ławek, koszy na śmieci oraz elementy małej architektury. Zasadzonych zostanie 41 nowych drzew, powstaną też nowe trawniki.

Wszystkie prace mają zakończyć się do 20 czerwca 2019. Są realizowane w ramach zadania pn. „Przebudowa ulic Armii Krajowej, Długosza, Franciszkańskiej, Gdańskiej, Młynarskiej, Chodukiewicza, Przyzamcze w Lęborku wraz z budową i przebudową infrastruktury technicznej”. Wartość inwestycji to 3,9 mln złotych.