W parku stanęły nowe ławki

0
Fot. UM Lębork

18 nowy ławek stanęło w Parku Chrobrego w Lęborku. To kolejny etap realizacji w tym miejscu projektu „Więcej drzew i krzewów – zielony Lębork”.

Wcześniej teren wokół stawu został uporządkowany. Zasadzono kilkadziesiąt drzew oraz krzewów. Na drzewach zawisło 30 budek dla ptaków oraz 10 dla owadów. Pojawiły się także tabliczki z nazwami gatunkowymi roślin

Celem projektu pn. „Więcej drzew i krzewów – zielony Lębork” jest rozwój i zagospodarowanie terenów zieleni w mieście.

Projektem objętych jest 11 obszarów w mieście. W Parku im. Michalskiego prace są już zakończone, przy stawie w Parku Chrobrego są na finiszu, podobnie jak przy stawie „Morskie Oko” przy ul. Gierymskiego i Lipowej. Obecnie trwają prace przygotowawcze na kolejnych 8 obszarach: Park za Starostwem Powiatowym, Park nad rzeką Łebą, ul. Czołgistów, Mini Park ul. Konopnicka przy rzece Łebie, ul. Olimpijczyków od strony ul. Kusocińskiego, ul. Kusocińskiego od strony Łasaka, ul. Kusocińskiego za basenem, ul. Sportowa od strony Słupskiej. Prace w tych miejscach za kwotę 3 mln 628 tys. zł wykona firma „Ogród Twoich Marzeń –Teresa Szpilewicz” z Kębłowa Nowowiejskiego. Projekt zostanie zrealizowany do końca 2019 roku.