Pomóż bezdomnym zwierzakom z Miastka. Nie musisz wychodzić z domu

0

Wiosenne porządki u bezdomniaków to akcja, która zachęca do pomocy fundacjom i schroniskom, opiekującym się bezdomnymi psami i kotami między innymi w Miastku. To internetowa zbiórka środków czystości. Rusza ona na platformie www.dlaSchroniska.pl

Miłośnicy czworonogów dobrze wiedzą, ile wysiłku wymaga utrzymanie czystości zwierzaków podczas złej pogody zimą. – Schroniska i fundacje opiekujące się bezdomnymi psami i kotami mają do czynienia z tym problemem na znacznie większą skale, bo podopiecznych mają zwykle kilkudziesięciu, a nawet kilkuset. Po okresie zimowym koce, wyściółki czy legowiska wymagają co najmniej prania, a często i wymiany na nowe. Dlatego też postanowiliśmy zainicjować na platformie www.dlaSchroniska.pl akcję „Wiosenne porządki u bezdomniaków”, które pomogą placówkom w przygotowaniu przestrzeni na cieplejsze dni – mówi Magdalena Jankowska, koordynator inicjatywy z Fundacji NaszeZoo.pl. W ramach projektu, poza środkami czyszczącymi i dezynfekującymi, internauci będą mogli podarować bezdomnym czworonogom też m.in. kocyki czy podkłady higieniczne. – Środki i akcesoria zbierane przez internet w ramach akcji „Wiosenne porządki u bezdomniaków” są podstawą, aby utrzymać higienę i dobry stan ogólny w placówkach takich jak nasza. Bez wątpienia pomogą nam też w przygotowaniu i zabezpieczeniu przestrzeni na wiosenny sezon – mówi Iwona Styrenczak ze Stowarzyszenia Pomocni dla Zwierząt z Miastka.

Co zrobić, aby pomóc? Aby wesprzeć bezdomne zwierzaki w Miastku w wiosennych porządkach wystarczy wejść na platformę www.dlaSchroniska.pl, kliknąć baner akcji i wybrać psa lub kota reprezentującego jedno z kilkudziesięciu schronisk lub fundacji uczestniczących w inicjatywie. Ze Stowarzyszenia Pomocni dla Zwierząt o taką pomoc prosi pies Virgo. Jeżeli nie będziemy mogli zdecydować się, które produkty podarować jemu i jego kolegom można też kupić „cegiełkę” o wartości 10 złotych. Zebrana w ten sposób kwota zostanie przeznaczona na zakup akcesoriów, które pomogą zadbać o komfort i bezpieczeństwo zwierzaków z wybranej placówki.

Akcja „Wiosenne porządki u bezdomniaków” na platformie www.dlaSchroniska.pl potrwa do końca marca.