W Miastku już urzęduje nowa burmistrz

0
Po sesji w gabinecie burmistrza Roman Ramion przekazywał władzę nowej nowej burmistrz, w tym wiele dokumentów. Fot. UM Miastko

Miastkiem rządzi już nowy burmistrz. Na pierwszej sesji miasteckiego samorządu, która odbyła się w środę Danuta Karaśkiewicz złożyła ślubowanie i formalnie objęła urząd. Z ratuszem pożegnali się były burmistrz Roman Ramion i wieloletni sekretarz miasta Jan Gajo, który został zastępcą wójta w Przechlewie.


Obrady prowadził najstarszy wiekiem radny Mieczysław Czarnecki. Radni złożyli ślubowanie, a następnie wybierano przewodniczącego Rady Miejskiej. Szef klubu radnych Samorządność Dariusz Zabrocki zgłosił kandydaturę radnego Tomasza Borowskiego. Był jedynym kandydatem na to stanowisko i wybrany został jednogłośnie. – Dołożę wszelkich starań, żebyśmy mimo różnic, które między nami występują – stanowili jedność – mówił po wyborze nowy przewodniczący.

Dalsze obrady poprowadził już nowy przewodniczący Tomasz Borowski. W wyborach na zastępcę przewodniczącego zgłoszono tylko jedną kandydaturę – Mieczysława Czarneckiego. Głosowali na niego wszyscy, czyli 14 osób. Kolejnym punktem obrad było złożenie ślubowania Danuty Karaśkiewicz. – Obejmuję to stanowisko z wielką pokorą, lecz pełna energii do działania. Wiem, jakie są oczekiwania wobec mnie i wykonywanej przeze mnie funkcji. Wiem w jakim kierunku i jak poprowadzić gminę, aby nam wszystkim żyło się lepiej – mówiła nowa burmistrz. – Jako burmistrz Miastka jestem otwarta na współpracę z każdym i w każdej sprawie. Zdaję sobie sprawę z ogromu działań jakie mnie czekają. Jestem przekonana, że przy dobrej współpracy z radnymi, którzy otrzymali mandat zaufania od społeczeństwa, będziemy realizować wspólne cele.

Na koniec obrad radni wybrali przewodniczących poszczególnych komisji Rady Miejskiej oraz zatwierdzili ich składy. Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej został radny Szymon Należyty, Budżetu, Infrastruktury Technicznej i Gospodarki Komunalnej – Dariusz Zabrocki, Komisji Skarg, Wniosków i Petycji – Anna Helena Binczyk, Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia, Sportu, Rozwoju i Promocji – Mirosława Szopa, Komisji Rolnictwa, Rozwoju Obszarów Wiejskich, Gospodarki Nieruchomościami i Ochrony Środowiska – Mirosław Kwaśniewski.
Rada przyznała też wynagrodzenie dla  nowej burmistrz, która będzie zarabiać 10620 zł brutto.