Z policją o bezpieczeństwie nad wodą

0
Fot. KPP Lębork

O bezpieczeństwie nad wodą rozmawiali z osobami wypoczywającymi nad jeziorem w Siemirowicach policjantka z lęborskiej komendy. To element akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.


Do akcji włączyli się pracownicy Urzędu Gminy Cewice, Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku i Ochotniczej Straży Pożarnej w Łebuni.

Policjantka spotkała się z mieszkańcami gminy Cewice wypoczywającymi nad jeziorem w Siemirowicach. Rozmawiała z nimi na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Akcja skierowana była do dzieci i dorosłych ze szczególnym uwzględnieniem osób starszych. Podczas spotkania profilaktycznego policjantka informowała uczestników, jak powinni zachowywać się nad wodą i przestrzegała aby wybierali kąpieliska strzeżone oraz zwracali uwagę na znaki postawione w ich obrębie. Funkcjonariuszka poruszyła najważniejsze zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas letniego wypoczynku. Najmłodsi otrzymali odblaski, aby byli widoczni na drodze podczas wakacyjnych wędrówek, a starsi ulotki informacyjne.


W ramach akcji odbył się pokaz ratownictwa zorganizowany i przeprowadzony przez strażaków. Swoje umiejętności zademonstrowali ratownicy WOPR Siemirowice. Dla chętnych uczestników akcji odbyły się konkursy: wyścig na rowerkach wodnych oraz wyścig łodzią. Nagrody zwycięzcą wręczył wójt gminy Cewice.


Była to pierwsza akcja pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” organizowana przez lęborską policję wspólnie z gminą Cewice nad jeziorem w Siemirowicach.