Zdali maturę, ukończyli szkolenie i zostali żołnierzami WOT

0
Fot. 7PBOT

Kolejni żołnierze 7. Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio ukończyli szkolenie i złożą przysięgę wojskową.

Przysięga odbędzie się 13 lipca w koszarach 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku. Uroczystość zaprzysiężenia żołnierzy 7 PBOT jest zwieńczeniem wyczerpującego 16-dniowego szkolenia, które zakończone zostało tzw. „pętlą taktyczną”, czyli ćwiczeniem sprawdzającym nabyte podczas szkolenia umiejętności.

Sobotnia przysięga kończy szkolenie, które odbywało się w ramach projektu „Wakacje z WOT”. Odbywało się one w pierwszych dniach wakacji. Ochotnicy, którzy postanowili wstąpić w szeregi 7 PBOT i spędzić ten czas w koszarach dali świadectwo swojego patriotyzmu, dojrzałości i odpowiedzialności jaką niesie za sobą noszenie oliwkowego beretu WOT.

Wojska Obrony Terytorialnej są formacją wyjątkową. Poprzez swój terytorialny charakter służba w piątym rodzaju sił zbrojnych stanowi niezwykły wyraz oddania i lojalności żołnierza WOT wobec swojego najbliższego otoczenia.