Bez prawa jazdy, po pijanemu i z narkotykami

0

Nawet dziesięć lat więzienia grozi 20-letniemu mieszkańcowi powiatu słupskiego, który po pijanemu wjechał autem do rowu. Dodatkowo mundurowi znaleźli przy mężczyźnie oraz w jego mieszkaniu narkotyki.

W poniedziałek dyżurny bytowskiej komendy odebrał zgłoszenie o kolizji audi w okolicach Barnowa w powiecie bytowskim. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol. Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscy policjanci kierujący audi najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. 20-latek był nietrzeźwy. Badanie wykazało, że w organizmie ma 0,7 promila alkoholu.

Wyszło również na jaw, że mieszkaniec powiatu słupskiego nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a audi nie ma przeglądu i nie jest ubezpieczone. Dodatkowo mundurowi przy 20-latku znaleźli marihuanę. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Śledczy narkotyki zabezpieczyli także podczas przeszukania mieszkania mężczyzny. Łącznie mundurowi zabezpieczyli ponad 50 gramów marihuany.

Zatrzymany usłyszał już zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz posiadania znacznych ilości narkotyków. Mężczyzna odpowie także za kierowanie nieubezpieczonym pojazdem, bez ważnego przeglądu oraz bez prawa jazdy. Już niedługo jego dalszym losie zadecyduje sąd.