Dbają o miasto pomagając mieszkańcom

0
Fot. UM Ustka

Chodnik przy Placu Wolności w Ustce ma nową nawierzchnię. Wymienili ją pracownicy Spółdzielni Socjalnej Drabina. Władze miasta zamierzają spółdzielni zlecać porządkowanie tych rejonów miasta, które są zaniedbane, ale muszą jeszcze poczekać na kompleksową naprawę.

– Zlecając prace porządkowe pracownikom spółdzielni realizujemy ważne cele społeczne – wyjaśnia Eliza Mordal, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Ustce. – Drabina jest podmiotem ekonomii społecznej utworzonym przez samorządy miast Ustki i Słupska i wspiera osoby zagrożone wykluczeniem, długotrwale bezrobotne. Zatrudnienie w spółdzielni jest kolejnym krokiem dla uczestników reintegracji społeczno – zawodowej prowadzonej przez Centrum Integracji Społecznej.

Istniejąca od czerwca 2018 roku Spółdzielnia zatrudnia obecnie dziesięciu pracowników na pełnym etacie, w tym dwie kobiety. Kolejna osoba rozpocznie pracę w lutym. Każdemu pracownikowi oferowana jest przestrzeń do rozwoju czyli szkolenia zawodowe, a dla chętnych wsparcie psychologa lub terapeuty. Stale powiększany jest park maszynowy przedsiębiorstwa.

– Posiadamy profesjonalny sprzęt m.in. do prac z zakresu: sprzątania/czyszczenia, obsługi terenów zielonych, prac brukarskich, prac remontowych: szorowarka do podłóg, zmiatarka, parownice, myjka wysokociśnieniowa, zagęszczarka, kosy spalinowe, kosiarki i inne – wymienia Monika Zenik-Krupień, specjalista ds. zamówień w Spółdzielni Drabina.

Obecnie Spółdzielnia wykonuje zlecenia na rzecz Zarządu Infrastruktury Miejskiej w  Ustce i Zarządu Infrastruktury Miejskiej w  Słupsku, realizując na ich rzecz umowy długoterminowe.

Warto także zaznaczyć, że projekt „Postaw na pracę”, którego uczestnicy mają szanse powrócić na rynek pracy lub znaleźć zatrudnienie w podmiocie ekonomii społecznej, będzie realizowany w Ustce już po raz trzeci. Osoby zainteresowane mogą kontaktować się z Centrum Integracji Społecznej w Ustce, ul. Wyszyńskiego 5, tel.  59 7260604, 793 824 711, e-mail: cis@cis.ustka.pl