Sukces wójta Kulińskiego. Europejskie wyróżnienie dla gminy

0

Gmina Kobylnica jako jedyna w Polsce została wyróżniona Flagą Honorową.

Wyróżnienie przyznało Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy w dowód zaangażowowania gminy w międzynarodową współpracę i promowanie idei solidarności europejskiej. To prestiżowa nagroda przyznawana samorządom. – Jest to jeden z najszczęśliwszych dni w mojej samorządowej pracy. Dołączyliśmy do niezwykle elitarnego grona – podkreślał Leszek Kuliński, wójt Kobylnicy.

Flagę Honorową z rąk Roberta Biedronia, przedstawiciela Kongresu Władz Lokalnych i Regionalnych Rady Europy Kuliński odebrał podczas tegorocznych Dni Kobylnicy. Moment przekazania wyjątkowej nagrody poprzedziła barwna parada, która przeszła ulicami Kobylnicy. Na koniec wszyscy złożyli podpisy pod pamiątkową ryciną.

– W tym roku Kobylnica jako jedyny samorząd w Polsce i jeden z ośmiu w całej Europe został wyróżniony tą nagrodą – podkreślał podczas uroczystości europoseł Janusz Lewandowski. – Bez wątpienia nie tylko jest to wielki sukces, ale i olbrzymie wyróżnienie dla mieszkańców Kobylnicy. Przyznana nagroda świadczy o tym, że to co robicie jest dostrzegalne w skali europejskiej.

Poza Kobylnicą nagrodzono m.in. Hanower czy włoską miejscowość Benna.

Fot. UG Kobylnica