Gmina Kobylnica znowu wspiera słupski szpital

0
Fot. WSS im. Janusza Korczaka w Słupsku

Trzydzieści tysięcy złotych na zakup sprzętu dla Oddziału Transplantacji Szpiku słupskiego szpitala przekaże gmina Kobylnica. Decyzję w tej sprawie podjęli radni na styczniowej sesji. Otrzymane od samorządu fundusze pozwolą na zakup separatora komórkowego. To już kolejny raz gdy gmina Kobylnica wspiera słupski szpital.

O pomoc w zakupie urządzenia zwrócił się do władz gminy konsultant wojewódzki ds. hematologii. Dr Wojciech Homenda wskazywał na znaczenie separatora w procesie pozyskiwania komórek krwiotwórczych w procedurze transplantacyjnej, a także terapeutycznym usuwaniu komórek białaczkowych. Decyzja o przekazaniu wsparcia przez kobylnicki samorząd została podjęta na styczniowej sesji. 14 obecnych na sali radnych zdecydowało się poprzeć ten pomysł.

Wójt Leszek Kuliński podkreślał, że wsparcie ma związek z dynamicznym rozwojem Oddziału Transplantacji Szpiku i rosnącym zapotrzebowaniem na oferowane przez niego świadczenia. Ważnym argumentem była także determinacja związana z zapewnieniem odpowiednich warunków leczenia pacjentów.

– Zdecydowaliśmy się na ten krok, ponieważ w czasie rozmów z ordynatorem Oddziału Transplantacji Szpiku, otrzymaliśmy jasne informacje o tym, że wśród pacjentów są również mieszkańcy gminy Kobylnica. Mamy jednak świadomość tego, że jest to niezwykle ważne i potrzebne miejsce na medycznej mapie całego regionu – przyznaje wójt Kuliński. Gmina Kobylnica przekaże Oddziałowi Transplantacji Szpiku 30 tys. zł.

Podobną decyzję o udzieleniu wsparcia Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu w Słupsku podjęto w lutym 2018 roku. Wówczas kobylnicki samorząd przekazał środki z przeznaczeniem na doposażenie placówki oraz powstanie oddziału transplantologii.