Honorowe Nagrody Burmistrza rozdane

0
Wyróżnienia władze miasta wręczyły podczas dnia mieszkańca. Fot. UM Ustka

Mirosław Wawrowski, dyrektor zarządzający Doliną Charlotty został wyróżniony tytułem Ambasadora Ustki, a Radosław Szreder, obecnie dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji, mianem „Ustczanina Roku 2018”. Nagrody wręczono podczas obchodów Dnia Mieszkańca.

Tytuł „Ustczanin roku” służy wyróżnieniu ludzi działających lokalnie, podejmujących inicjatywy wpływające na życie naszego miasta i aktywność mieszkańców. Natomiast tytuł „Ambasadora Ustki” może otrzymać osoba, instytucja lub organizacja, która popularyzuje Ustkę w kraju lub za granicą. Kandydatów do obu wyróżnień zgłaszali mieszkańcy, a wyboru dokonała powołana przez burmistrza Kapituła Honorowych Nagród.

Zdobywca tytułu Ambasadora Ustki Mirosław Wawrowski – z pochodzenia jest ustczaninem, z wykształcenia lekarzem, na co dzień zajmuje się jednak biznesem. To dzięki niemu na popegeerowskich łąkach w Strzelinku powstał niezwykły kompleks rekreacyjny, z obiektem hotelowym, zoo i fokarium oraz amfiteatr dla dziesięciu tysięcy osób, który jest miejscem wielu wydarzeń, z Festiwalem Legend Rocka na czele – słynnym w Polsce i poza jej granicami. Mirosław Wawrowski jest inicjatorem i organizatorem wielu wydarzeń w Ustce, m.in. Charlotta Ustka Enduro Extreme czy biegu Mud Max. Od wielu lat współpracuje z usteckim samorządem. Wspiera Columbus Festiwal Wiatru i jest sponsorem usteckich imprez. Działalność Doliny Charlotty zdecydowanie wpływa na frekwencję w usteckich hotelach, a liczne wydarzenia organizowane z inicjatywy Mirosława Wawrowskiego wpływają w znacznym stopniu na promocję Ustki.

W tym roku konkurentami menedżera Doliny Charlotty do nagrody Ambasadora nominowano nauczyciela Jacka Łepkowskiego – organizatora Usteckiego Festiwalu Filmów Amatorskich UFF(o)A, Jana Piotrowskiego – przedsiębiorcę, autora innowacyjnych projektów w dziedzinach związanych z budownictwem, pomysłodawcę pomnika „Ludziom Morza” oraz Zdzisława Buczkowskiego – założyciela Stowarzyszenia Sympatyków Piłki Ręcznej Szczypiorniak Ustka.

Z kolei wyróżniony tytułem Ustczanina roku Radosław Szreder – do wiosny był prezesem Miejskiego Klubu Sportowego Jantar. Dzięki swemu ekonomicznemu doświadczeniu i umiejętnościom menadżerskim ustabilizował sytuację finansową w stowarzyszeniu. Jednak znany jest przede wszystkim ze swojej kreatywności. Był pomysłodawcą bicia rekordu Polski w ilości osób żonglujących, za jego prezesury Jantar przeprowadził eliminacje Młodzieżowych Mistrzostw w futsalu – w imprezie wzięły udział drużyny z całej Polski. Klub był też organizatorem dużej imprezy Lubicz Cup 2018. Polityka zarządu klubu stawiająca na własnych wychowanków zaowocowała pozytywnym udziałem drużyny seniorów w rozgrywkach czwartej ligi i uzyskaniem drugiego wyniku w kraju we współzawodnictwie Pro Junior System.

Oprócz dyrektora Szredera do nagrody nominowany był Kordian Wróblewski – społeczny prezesa Usteckiego Towarzystwa Tenisowego, inicjatora projektu budowy Centrum Tenisowego .

Nominacje oraz statuetki wręczali wspólnie Burmistrz Miasta Ustka Jacek Graczyk, Przewodniczący Rady Miasta Ustka Jacek Maniszewski, Przewodniczący Kapituły Honorowych Nagród Jacek Traczyk oraz Ambasador Usteckich Ambasadorów Tomasz Iwan.