Kobylnickie boisko jeszcze nowocześniejsze

0
Fot. UG Kobylnica

Nowoczesne systemy nagłośnienia i monitoringu zamontowano na boisku sportowym w Kobylnicy. To już kolejne inwestycje przeprowadzone w tym roku na obiekcie przy ul. Wodnej przez władze gminy w tym roku.

Boisko wykorzystywane jest na potrzeby organizacji wielu wydarzeń o charakterze sportowym oraz artystycznym. Ligowe mecze rozgrywają tu również piłkarze Klubu Sportowego oraz Akademii Piłkarskiej Słupi Kobylnica.

W lipcu na obiekcie zakończono prace związane z jego unowocześnieniem. Jednym z założeń było zainstalowanie w tym miejscu nowego, profesjonalnego systemu nagłośnieniowego. Zakupiono więc niezbędną aparaturę: bezprzewodowy system mikrofonowy, głośniki, wzmacniacze, wielokanałowy mikser, odtwarzacz multimedialny oraz kable i elementy konstrukcyjne. Wyposażenie obiektu w system zapewniający lepszą jakość nagłośnienia kosztowało ponad 52,5 tys. zł.

Na kobylnickim stadionie zamontowany został także nowy monitoring. Wszystko to, co dzieje się na terenie kompleksu oraz w jego najbliższym otoczeniu rejestruje kilka kamer o bardzo wysokiej rozdzielczości. Obraz przekazywany jest drogą radiową do specjalnego rejestratora. Wykonanie pełnej instalacji kosztowało ok. 12,3 tys. zł.

Jest to już kolejne działanie realizowane na obiekcie sportowym w Kobylnicy. Kilka miesięcy temu zakończono prace związane z budową systemu nawodnienia płyty głównej. Jesienią mają się natomiast rozpocząć roboty przy budowie nowego boiska treningowego.