Krajobraz po wyborach. Poznaj pierwszych zwycięzców

0
Fot. kurier24.info

Krystyna Danilecka-Wojewódzka została prezydentem Słupska już w pierwszej turze wyborów. Wysoką wygraną mogą cieszyć się też Leszek Kuliński, wójt Kobylnicy i Jacek Graczyk, burmistrz Ustki. Już wcześniej reelekcji mogła być pewna Magdalena Majewska, burmistrz Kępic, która nie miała żadnego kontrkandydata.

Według nieoficjalnych informacji druga w Słupsku była Anna Mrowińska z PiS, a trzecia Beata Chrzanowska z PO. Nie wiadomo jeszcze jak wypadli Mirosław Betkowski z SPO i Rafał Konus z SLD. Wiele wskazuje, że w Radzie Miasta najwięcej miejsc zajmą kandydaci z komitetu prezedent oraz Prawa i Sprawiedliwości.

W Kobylnicy obecny wójt Leszek Kuliński pokonał Patryka Sienkiewicza z PO i radnego Pawła Pawlaka uzyskując blisko 67 proc. poparcie mieszkańców. Z komitetu wójta do Rady Gminy weszło 14 na 15 radnych. Z kolei w Ustce Jacek Graczyk wysoko pokonał przewodniczącego Rady Miasta Grzegorza Koskiego i wprowadził zdecydowaną większość swoich radnych. Wysoko w pierwszej turze wygrał też wójt Smołdzina Arkadiusz Walach. Według nieoficjalnych informacji w Dębnicy Kaszubskiej drugą kadencję rządzić będzie Iwona Warkocka, która pokonała Eugeniusza Dańczaka, byłego wójta tej gminy, który próbował wrócić na stanowisko. W Potęgowie Dawid Litwin, obecny wójt zdobył około 68 proc. głosów.