Książki od amerykańskich żołnierzy

0
Fot. MOPR SŁUPSK

Książki do nauki języka angielskiego otrzymają dzieci z Placówek Socjalizacyjnych „Mój Dom – Moja Przyszłość” w ramach współpracy z marynarzami amerykańskimi z bazy wojskowej w Redzikowie.  Placówki Socjalizacyjne działają w strukturach Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Słupsku.

Deklarację tej oryginalnej i cennej inicjatywy podjęto na spotkaniu w placówce przy ul. Mickiewicza. Uczestniczyli w nim komandor Philip B. Bagrow, kapelan marynarzy, komendant ochrony – komandor podporucznik Clarence Bradley, Klaudiusz Dyjas, dyrektor MOPR w Słupsku i najważniejsi uczestnicy spotkania – wychowankowie placówki wraz z wychowawcami. 

Pomysłodawcą inicjatywy jest kapelan marynarzy Philip B. Bagrow, który oprócz służby i posługi kapłańskiej, swoją pracę koncentruje także na pomaganiu dzieciom z podobnych placówek w różnych częściach świata. W podobnych akcjach ma już duże doświadczenie. Książki będą zbierane w kościołach na terenie USA i mają być dostosowane do poziomu angielskiego dzieci ze słupskich Placówek Socjalizacyjnych.  – To bardzo ciekawy i wartościowy pomysł, tym bardziej, że zaakceptowały go dzieci – mówi Klaudiusz Dyjas – Wszystko co rozwija naszych podopiecznych jest bardzo dobre.


Środowe spotkanie było również okazją do zaprezentowania gościom, w jaki sposób Placówki działają na rzecz dzieci, a dla wychowanków cenną lekcją angielskiego w praktyce.