Kupili defibrylatory, by ratować życie

0
Fot. UM Ustka

Trzy półautomatyczne defibrylatory – urządzenia, które pomagają przywrócić zatrzymane krążenie – zamontowano w Ustce. Zakup urządzeń LifePak Cr Plus sfinansowały władze miasta.

Defibrylatory znajdują się w Szkole Podstawowej nr 1 (ul. Darłowska 18), w siedzibie Straży Granicznej (ul. Marynarki Polskiej 5) i w Urzędzie Miasta (ul. Wyszyńskiego 3, przy Biurze Obsługi Interesantów).

W szkoleniu dotyczącym udzielania pomocy z wykorzystaniem urządzeń wzięli udział przedstawiciele wszystkich instytucji, w których je zamontowano oraz dodatkowo pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz strażnicy miejscy.

Defibrylatory AED to wysoce specjalistyczne i niezawodne urządzenia, które za pomocą poleceń głosowych i wizualnych prowadzą nawet osoby bez wykształcenia medycznego przez procedurę bezpiecznej defibrylacji w zatrzymaniu krążenia.

Dzięki zakupowi tych urządzeń w przypadku zatrzymania krążenia nie będzie trzeba czekać na karetkę pogotowia, by rozpocząć efektywniejszą reanimację. Resuscytacja krążeniowo-oddechowa w połączeniu z defibrylacją w ciągu 3-5 minut od utraty przytomności może pozwolić na skuteczną reanimację w 49-75% przypadków.