Marynarze z centrum szkolenia na podium

0

Marynarze z Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce okazali się najlepsi zespołowo podczas Mistrzostw Marynarki Wojennej w pokonywaniu Ośrodka Sprawności Fizycznej. Z kolei w biegu patrolowym wywalczyli brązowy medal.

W czterodniowej rywalizacji, która odbywała się na obiektach sportowych usteckiego CSMW w biegu patrolowym i pokonywaniu OSF wzięło udział blisko 70 żołnierzy z pięciu zespołów: Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej, 3. Flotylli Okrętów, 8. Flotylli Obrony Wybrzeża, Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej i 6. Ośrodka Rozpoznania Radioelektronicznego.

Pierwszą konkurencją, która inaugurowała mistrzostwa było indywidualne pokonanie Ośrodka Sprawności Fizycznej. Już na tym etapie zauważyć można było wysoki, zawodniczy poziom przygotowania sportowego. Walka o złoto rozegrała się jednak pomiędzy typowanymi wcześniej faworytami tej konkurencji. Rywalizacja rozstrzygała się do ostatnich metrów, jednak finalnie pierwszy metę przekroczył mat Mateusz Wachowiak z 6. Ośrodka Rozpoznania Radioelektronicznego z czasem 55.13 sekundy. Dotychczasowy kilkunastokrotny mistrz tej konkurencji, młodszy chorąży Michał Kaszuba z CSMW przybiegł sekundę po nim. Trzecie miejsce zdobył por. mar. Patryk Żurawski z czasem 57,51 sekundy.

Kolejny dzień to już konkurencja zespołowa. Zwycięzcami tej konkurencji zostali żołnierze z CSMW z doskonałym czasem 1.40 sekundy. Srebro zdobył zespół 6. Ośrodka Rozpoznania Radioelektronicznego z czasem 1:43. Trzecie miejsce na podium i brązowy medal zdobyła Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej w czasie 1:52. Biegi patrolowe indywidualnie i zespołowo potwierdziły doskonałe przygotowanie wszystkich zawodników. Indywidualnie najlepszym w tej konkurencji okazał się bosm. Wojciech Kozak z BLMW, drugie miejsce zajął mar. Radosław Styn, trzecie mat Maciej Szyszkowski z 6. OREL.

Drużynowo najlepszym okazał się zespół 6. Ośrodka Rozpoznania Radioelektronicznego, srebro wywalczyła 3. Flotylla Okrętów, a brązowy medal zdobyło CSMW.