Najlepsi wojskowi kierowcy rywalizowali w Ustce

0
Fot. CSMW Ustka

Żołnierze musieli wykazać się wiedzą teoretyczną i umiejętnościami praktycznymi. Najlepsi okazali się żołnierze z Warszawy.


Mistrzostwa o miano Najlepszego Kierowcy Sił Zbrojnych RP 2019 roku zorganizowano w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce. Na starcie stanęło 56 zawodników reprezentujących wszystkie rodzaje wojsk. Zawodnicy rywalizowali w takich konkurencjach jak: slalom, zwrotność samochodem terenowym, tor przeszkód, jazda w terenie samochodem ciężarowym oraz znajomość zasad ruchu drogowego i pierwszej pomocy medycznej ofiarom wypadku drogowego.

Żołnierze musieli zmierzyć się także z testem wiedzy teoretycznej, który obejmował zagadnienia z przepisów ruchu drogowego, budowy i eksploatacji pojazdów mechanicznych, zasad udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadku drogowego oraz wiedzy ogólnej z bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Równolegle ze zmagania kierowców samochodów odbywała się rywalizacja o tytuł „Wojskowego Kierowcy Motocykla Roku 2019”.


W klasyfikacji indywidualnej „Najlepszym Kierowcą roku 2019” okazał się st.szer. Andrzej Kaczmarek z Dowództwa Garnizonu Warszawa. Zwycięzcą w kategorii „Najlepszy Kierowca Motocykla Roku 2019” okazał się st. chor. szt. Paweł Marcinkiewicz reprezentujący Żandarmerię Wojskową, a w konkurencji zespołowej „Wojskową Drużyną Roku 2019” zostali żołnierze z Dowództwa Garnizonu Warszawa.