Nowymi specjalnościami chcą przyciągnąć do liceum

0
Nową ofertę edukacyjną zaprezentowano podczas konferencji starosty słupskiego Pawła Lisowskiego, która odbyła się w ZSOiT. Fot. Starostwo Powiatowe w Słupsku

Klasy mistrzostwa sportowego mają przyciągnąć uczniów do nauki w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce. Oddziały o specjalności piłka nożna, piłka ręczna i lekkoatletyka czekają na chętnych absolwentów podstawówek i gimnazjów.


Nowe kierunki kształcenia w usteckim liceum uruchomiono dzięki współpracy z klubem MKS Jantar Ustka oraz Stowarzyszeniem Sympatyków Piłki Ręcznej Szczypiorniak-Ustka. O przyjecie do klasy pierwszej może ubiegać się uzdolniona sportowo młodzież zrzeszona lub niezrzeszona w klubach sportowych.

Podjęcie nauki w tej szkole nie oznacza, że uczeń stanie się zawodnikiem partnerskich klubów. Może on reprezentować barwy dotychczasowego klubu. Szkoła realizuje program nauczania liceum ogólnokształcącego, a zajęcia sportowe dostosowane są do planu lekcji.

W tygodniowym planie zajęć uczeń będzie realizował szesnaście godzin wychowania fizycznego, w tym: zajęcia na basenie, odnowa biologiczna, czy prowadzone przez specjalistów zajęcia na siłowni. Plan obejmuje też naukę innych dyscyplin sportowych zgodnie z podstawą programową liceum ogólnokształcącego oraz specjalistyczne treningi zgodnie z wybraną dyscypliną.

Oddziały mistrzostwa sportowego będą realizowały w zakresie rozszerzonym przedmioty: język angielski oraz biologię lub geografię. Większa liczba godzin wychowania fizycznego nie odbywa się kosztem innych zajęć edukacyjnych – uczeń realizuje taką samą liczbę godzin przedmiotów ogólnokształcących jak w tradycyjnym liceum.

Rekrutacja elektroniczna rozpocznie się 13 maja i będzie trwała do 12 lipca 2019 r. Testy sprawności fizycznej dla kandydatów odbędą się na początku czerwca. Oprócz klas sportowych w Liceum Ogólnokształcącym prowadzony jest nabór do klas biologiczno-chemicznej, matematyczno-informatycznej, medialno-prawnej. Bogatą ofertę kierunków ma także działające w placówce technikum i szkoła branżowa.