Odwołane badania i przyjęcia w słupskim szpitalu

0
Fot. WSS im. Janusza Korczaka w Słupsku

Słupski szpital zawiesił wykonywanie przyjęć planowych na oddziały oraz zaplanowanych wcześniej badań. Ograniczenia mają utrudnić rozprzestrzenianie się koronawirusa. Zarząd szpitala decyzję taką podjął po tym jak zalecenia takie wydał Narodowy Fundusz Zdrowia.

Ograniczenie dotyczy przede wszystkim planowanych pobytów w szpitalach w celu: przeprowadzenia diagnostyki oraz zabiegów diagnostycznych, leczniczych i operacyjnych, prowadzenia rehabilitacji leczniczej, stomatologii, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej oraz badań diagnostycznych wykonywanych ambulatoryjnie takich jak: tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, gastroskopia, kolonoskopia, USG, a także badań profilaktycznych i przeprowadzania szczepień.
Zarząd szpitala apeluje także do pacjentów o ograniczenie wizyt w poradniach nocnej opieki chorych, co jest zgodne z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, który zaleca, aby umawiać się na wizytę do lekarza tylko w sytuacjach, kiedy jest to niezbędne. W pierwszej kolejności należy skorzystać z porady lekarza lub pielęgniarki drogą telefoniczną. W wyniku konsultacji telefonicznej możliwe jest także uzyskanie e-recepty. W powiecie słupskim nocne i świąteczne dyżury pełnią punkty zlokalizowane w szpitalu przy ul. Hubalczyków w Słupsku w szpitalu w Ustce oraz w przychodni zdrowia w Kobylnicy przy ul. Głównej 54a. W każdym z nich od godz. 18.00, a w dni wolne od pracy całodobowo można skorzystać z konsultacji lekarskiej przez telefon. Z lekarzem w Słupsku można się skontaktować pod nr tel. 512 598174, w Ustce 59 815 42 28, 59 815 42 29 i w Kobylnicy tel. 59 842 90 49 lub 693 620 140.