Olimpijki pokazały młodym ustczanom inny wf

0
Fot. UM Ustka

Olimpijki Barbara Madejczyk i Monika Pyrek poprowadziły alternatywne lekcje WF-u dla młodych ustczan. Mistrzyni w skoku o tyczce, która po zakończeniu kariery sportowej, inspiruje najmłodszych do bycia aktywnymi, przyjechała do Ustki na zaproszenie Madejczyk – usteckiej mistrzyni w rzucie oszczepem.

Celem Alternatywnych Lekcji WF jest zachęcenie dzieci oraz młodzieży do aktywnej zabawy, a tym samym odwrócenie tendencji do biernego uczestnictwa w rozrywce. W hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i  Technicznych w Ustce uczniowie usteckich szkół mogli spróbować: koszykówki z wykorzystaniem interaktywnego systemu wspomagającego trening rzutowy, piłki nożnej z system mierzącym siłę strzału i wspomagającym celność poprzez wskazywanie właściwego toru lotu piłki, rzutu piłką ręczną na bramkę z elektronicznym pomiarem siły rzutu, roweru stacjonarnego ze zintegrowany z systemem wirtualnej rzeczywistości, biegu na 20 metrów z elektronicznym pomiarem czasu, refleksomierza, przeciągania liny z wykorzystaniem elektronicznego symulatora, mechanicznej ścianki wspinaczkowej z ruchomymi panelami wspinaczkowymi. W zajęciach udział wzięło ponad pięciuset uczniów ze szkół podstawowych. Każda lekcja trwała 90 minut i poprzedzona była 15 minutowym spotkaniem z Moniką Pyrek i Barbarą Madejczyk.

Projekt Kinder+Sport Alternatywne Lekcje WF realizowany jest pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz przy wykorzystaniu dofinansowania zadań z zakresu Programu „Sport dla Wszystkich 2018“ Ministerstwa Sportu i Turystyki. Partnerem projektu realizowanego w Ustce jest Urząd Miasta Ustka, który dofinansował go kwotą 5 tysięcy złotych.

Kinder+Sport Alternatywne Lekcje WF będą przeprowadzone w 15 miastach w Polsce, a projekt obejmie nawet 8 tysięcy dzieci. – W trakcie zajęć staramy się zainspirować dzieci do dołączenia do kultury ruchu, wykorzystując ich zainteresowanie technologią – tłumaczy Monika Pyrek. – Dzięki takiemu połączeniu postrzegają one sport jako dobrą zabawę, która uczy, rozwija, ciekawi i co ważne, której nie zastąpi żadna gra komputerowa.