Policjanci pracują w lepszych warunkach

0
Fot. KMP Słupsk

Policjanci z powiatu słupskiego pracują w lepszych warunkach. Posterunek w Damnicy przeszedł gruntowny remont, a w Dębnicy Kaszubskiej funkcjonariusze przeprowadzili się do nowej siedziby.

Inwestycje były możliwe dzięki funduszom przekazanym przez samorząd gmin oraz Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku. Pierwszy do użytku oddano wyremontowany posterunek w Damnicy. W uroczystości oprócz kierownictwa Komendy Miejskiej Policji w Słupsku uczestniczył wójt gminy Damnica Andrzej Kordylas oraz przedstawiciele władz samorządowych.

Kilka dni później w ramach ”Programu modernizacji Policji” do użytkowania przekazano kolejny budynek. Policjanci z Posterunku Policji w Dębnicy Kaszubskiej zostali przeniesieni do nowej siedziby. Teraz funkcjonariusze pełnią służbę w miejscu dawnej szkoły podstawowej przy ul. Księdza Kani. W uroczystości otwarcia obiektu uczestniczył zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Gdańsku insp. Robert Sudenis oraz przedstawiciele władz samorządowych. Przekazany budynek został całkowicie wyremontowany, a dodatkowo wyposażony w platformę schodową i urządzenia sanitarne dla osób niepełnosprawnych, monitoring, pokój dla interesantów, sekretariat, pomieszczenie dla osób zatrzymanych i zaplecze socjalne.

Komendant Miejski Policji w Słupsku insp. Leszek Gurski podziękował wszystkim zaangażowanym w modernizację posterunków, podkreślił, że tak stworzone warunki wpłyną pozytywnie na obsługę społeczności lokalnej.