Pomogli pacjentkom słupskiego szpitala

0
Fot. Przedszkole nr 1 w Ustce

Trzysta torebek na butelki, potrzebne kobietom po mastektomii, uszyła społeczność Miejskiego Przedszkola nr 1, która włączyła się w akcję organizowaną przez fundację 3Maliny w województwie pomorskim.

Butelki Redona służą do trwałego odsysania wydzieliny z ran m.in. u osób po mastektomii. Wykonane są z polietylenu, a pacjentki opuszczają szpital zwykle podłączone drenami do dwóch takich butelek. Torebki zapewniają panią większą swobodę ruchów, dlatego cieszą się taką popularnością wśród pacjentów. We włączenie się do szycia torebek zaprosiła środowisko oświatowe na początku października trójmiejska fundacja 3Maliny. 22 października Katarzyna Brożek, prezes fundacji odebrała od ustczan aż trzysta torebek uszytych przez pracowników i rodziców z Przedszkola nr 1. Torebki już trafiły do oddziału onkologicznego słupskiego szpitala.

– Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas i włożyli wiele pracy, aby pomóc osobom chorym i potrzebującym – informuje Agnieszka Oleszek z Miejskiego Przedszkola nr 1. – Szczególne podziękowania kierujemy do pań: Julii Fira i Jolanty Rorat oraz mam naszych przedszkolaków: Moniki Lesner-Mączyńskiej, Marty Pelc, Katarzyny Rudyk-Krzywkowskiej, Katarzyny Wiśniewskiej i Joanny Zagdan.