Multimedialna tablica pokaże kierowcom prędkość, z jaką się poruszają

0
Fot. Gmina Kobylnica

Specjalna tablica LED zainstalowana została w Łosinie, tuż przy drodze krajowej nr 21. Ruch samochodów przejeżdżających przez Łosino jest duży. Mieszkańcy wielokrotnie zwracali uwagę na nadmierną prędkość pojazdów poruszających się tą trasą. Multimedialna tablica LED, która znajduje się tuż za znakiem informującym o wjeździe w obszar zabudowany, wyświetli kierowcom komunikaty, z jaką prędkością porusza się ich pojazd. Gdy będzie ona równa lub mniejsza od dopuszczalnej na tym odcinku, na wyświetlaczu pojawi się komunikat informujący o aktualnej prędkości oraz hasło „Dziękuję”. Jeśli natomiast kierowca będzie jechał za szybko, komunikat ukaże się w kolorze czerwonym, a na wyświetlaczu pojawi się też pulsujące hasło „Zwolnij”.
Urządzenie działa w oparciu o wbudowany w jego wnętrze radar mikrofalowy, który odpowiedzialny jest za dokonanie pomiaru prędkości.
Warto podkreślić, że jest to drugie tego rodzaju urządzenie na terenie Gminy Kobylnica. Kilkanaście miesięcy temu tablica stanęła w Kwakowie, również w pobliżu drogi krajowej nr 21.