Przed nami Dni Spirometrii. Przebadaj się bezpłatnie

0
Fot. WSS im. Janusza Korczaka w Słupsku

Bezpłatne badania spirometryczne przeprowadzone zostaną w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku. Szpital włączył się do akcji „Dni Spirometrii 2019”, którą Polska Federacja Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP organizuje już od 10 lat.
Dni Spirometrii ruszają 7 października i potrwają do 11 października. Badania przeprowadzane będą w godzinach od 12 do 14 w Pracowni Badań Czynnościowych w Oddziale Chorób
Wewnętrznych (na drugim piętrze).

Na badanie należy się wcześniej umówić. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu: 59 8460 358 w godzinach 9:00-14:00.

Na badania należy się kierować od wejścia bocznego na oddział, które znajduje się na wprost od przystanku autobusowego. Trasa będzie oznaczona plakatami i balonami.

Badanie spirometryczne służy do oceny objętości powietrza wydychanego i wdychanego do płuc. Badanie polega na oddychaniu przez ustnik aparatu. Wykonuje się je, gdy istnieje podejrzenie astmy, a także gdy potrzebna jest ocena czynności płuc u pacjentów z chorobami śródmiąższowymi (np. zwłóknienie płuc).