Przedszkolaki uczciły odzyskanie Niepodległości

0
Fot. UM Ustka

III Festiwal Piosenki Przedszkolnej „Na patriotyczną i wojskową nutę” o nagrodę „Błękitnego Delfinka” odbył się w Miejskim Przedszkolu nr 2 „Delfinki” w Ustce.

Festiwal odbył się w ramach stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestnikami konkursu były dzieci 5 i 6-letnie ze wszystkich usteckich przedszkoli. Pierwsze miejsce zdobył – Leon Pawlikowski z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Ustce, drugie Lilianna Kardaś z Miejskiego Przedszkola nr 2 „Delfinki” w Ustce, a trzecie Liwia Walukiewicz, reprezentująca Niepubliczne Przedszkole „Na wydmie” w Ustce. Jury przyznało też wyróżnienie specjalne, które otrzymał Jan Orwat z Miejskiego Przedszkola nr 2 „Delfinki” w Ustce. Występy solistów oceniało jury w składzie: Mariola Wólczyńska, Maciej Kozakiewicz i Zbigniew Maciąg.

Występom przedszkolaków przysłuchiwali się goście m.in. burmistrz Ustki Jacek Graczyk i prof. Joanna Bernagiewicz z Akademii Pomorskiej. Organizatorami festiwalu były nauczycielki przedszkola Monika Riabczyk, Agnieszka Łukaszewski, Alicja Lach oraz dyrektor przedszkola nr 2 Barbara Zięba.