Remonty i objazdy – uwaga kierowcy

0

Liczne utrudnienia czekają na kierowców poruszających się po Ustce. Ma to związku z inwestycjami drogowymi prowadzonymi w mieście.

W poniedziałek 20 stycznia zamknięty został fragment ul. Leśnej na odcinku od ulicy Chopina do skrzyżowania z ul. Mickiewicza (włącznie ze skrzyżowaniem). Prace na tym odcinku potrwają do końca lutego. Jednocześnie na okres realizacji robót odcinek ul. Leśnej od ul. Kościuszki do ul. Mickiewicza staje się odcinkiem dwukierunkowym ślepym (z wjazdem od strony ul. Wczasowej lub Kościuszki), odcinek ul. Mickiewicza od ul. Kopernika do ul. Leśnej będzie odcinkiem dwukierunkowym, ślepym (z wjazdem od ul. Kopernika), a odcinek ul. Chopina między ul. Leśną a ul. Kopernika będzie odcinkiem dwukierunkowym, ślepym (z wjazdem od strony ul. Kopernika).

27 stycznia 2020r. planowane jest rozpoczęcie przebudowy ul. Jagiellońskiej. W związku tym 24 stycznia w Urzędzie Miasta (s. 101, godz. 17.00) odbędzie się spotkanie informacyjne, którego tematem będzie przedstawienie harmonogramu realizacji robót oraz planowanej zmiany organizacji ruchu. Jednocześnie zmianie ulegnie trasa autobusu miejskiego nr 2. Autobus z ronda zamiast skręcić w ulicę Jagiellońską zawróci na rondzie zatrzyma się przy Grunwaldzkiej 48 i ulicą Dunina dojedzie do Wróblewskiego. Spowoduje to zmiany w rozkładzie jazdy autobusów.

Wcześniej już zmieniła się organizacja ruchu w centrum miasta w związku zamknięciem na czas remontu skrzyżowania ulic Mickiewicza i Żeromskiego. W związku z tym zmieniła się

trasa kursowania miejskiego autobusu nr 1. Dojazd do odcinka ulicy Żeromskiego od strony morza odbywa się przez ulice Kopernika i Chopina. Na czas zamknięcia skrzyżowania (co najmniej do 30 stycznia) na odcinku Leśna/Żeromskiego ul. Chopina będzie dwukierunkowa. Ograniczenia w ruchu spowodowałay, iż swoją trasę zmieniła linia miejskiego autobusu nr 1. Obecnie z ulicy Piłsudskiego skręca on w ulicę Kościuszki – tam ustawiono nowy przystanek (na wysokości sklepu spożywczego). Następnie autobus jedzie dalej na Plac Dąbrowskiego i z powrotem ulicą Kościuszki, do pętli autobusowej przy ul. Portowej. Rozkład jazdy zmienił się o około minutę.