Seniorom pomogą w zakupach

0
Fot. Pixabay

Bezpłatną usługę dowozu zakupów dla usteckich seniorów, którzy są szczególnie zagrożeni zarażeniem koronawirusem wprowadziły władze Ustki. Osobom, które ukończyły siedemdziesiąt lat i nie mają możliwości skorzystania z pomocy rodziny czy sąsiadów pomogą Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Centrum Integracji Społecznej w Ustce.

Usługę wprowadzono na czas zagrożenia koronawirusem. Korzystać z niej mogą samotni mieszkańcy, którzy ukończy siedemdziesiąt lat lub dla starszych małżeństw, które nie mają rodziny, przyjaciół, sąsiadów. Potrzebę zrobienia zakupów należy zgłosić telefonicznie: 59 7260604 lub 59 8154390 do godz. 11.00. Dowóz zakupów jest nieodpłatny, za zakupy zapłacić musi klient.

Pracownik Centrum Integracji Społecznej wyposażony w identyfikator po godz. 11:00 podjedzie pod wskazany na zgłoszeniu adres i pobierze listę zakupów oraz gotówkę (za potwierdzeniem przyjęcia gotówki). Zakupy będą dostarczane do godz. 15.00. Z usługi można korzystać do 25 marca 2020 r. od poniedziałku do piątku.