Bezpłatne konsultacje lekarskie

0
Fot. Pixabay

Wykład edukacyjny oraz konsultacje lekarskie w ramach profilaktyki raka jelita grubego odbędą się

13 czerwca, o godzinie 12, w Centrum Edukacyjnym Technik w Słupsku (ul. Kopernika 28-31), dla Słuchaczy Pomorskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Słupsku. Wszystko w ramach ogólnopolskiej kampanii profilaktyczno-edukacyjnej „Kolonoskopia jest super!”.

W tegorocznej odsłonie kampanii głównym celem jest podkreślanie roli profilaktyki, ze szczególnym uwzględnieniem kolonoskopii jako badania ratującego życie oraz przełamywanie związanego z nim społecznego tabu. Organizatorzy chcą zachęcać Polaków do przezwyciężania lęku przed kolonoskopią, która jest nowoczesnym i bezpiecznym badaniem, umożliwiającym obejrzenie wnętrza i ocenę błony śluzowej całego jelita grubego. Trzecia edycja kampanii kierowana jest szczególnie do osób, które znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka, ze względu na: wiek powyżej 50 lat, obciążenia genetyczne, wystąpienie raka jelita grubego u rodziców lub rodzeństwa, nieprawidłową dietę, niską aktywność fizyczną, palenie tytoniu czy nadużywanie alkoholu.

W ramach kampanii zaplanowane zostały wykłady na temat profilaktyki raka jelita grubego, kierowane do słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku w dziesięciu miastach w Polsce. Prelekcje uzupełni możliwość skorzystania z konsultacji lekarskich oraz wspólnie z EuropaColon Polska przejścia edukacyjnego spaceru w modelu imitującym wnętrze jelita grubego („wizyta jelita”), by zobaczyć jak wyglądają zmiany nowotworowe oraz dowiedzieć się, w jaki sposób można im zapobiegać.