Bezpłatne szkolenie dla pracodawców

0

Elektronizacji akt pracowniczych poświęcone będzie szkolenie, które organizuje słupski oddział ZUS. Odbędzie się ono 6 czerwca.

Od stycznia tego roku obowiązują przepisy, które ułatwiają przechowywanie akt pracowniczych i obniżają związane z tym koszty. Pracodawca może zdecydować, w jakiej formie chce przechowywać dokumentację – papierowo, czy elektronicznie. Ponadto dla wszystkich nowo zatrudnianych osób akta pracownicze jako pracodawca będzie przechowywał 10 lat, a nie 50 jak dotąd.

– W trakcie szkolenia wyjaśnimy, na czym polega projekt e-akta, jak zmienia się okres przechowywania akt pracowniczych. Wskażemy również zmiany, które zostaną wprowadzone w Programie Płatnik i e-Płatnik oraz na profilu płatnika składek na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS) oraz jakie są zmiany w bieżąco składanych dokumentach – wyjaśnia Krzysztof Cieszyński, regionalny rzecznik prasowy województwa pomorskiego w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

Szkolenie rozpocznie się o godzinie 10.00. Zgłaszać można się mailowo pod adresami: iwona.batruch@zus.pl, agnieszka.wilgucka@zus.pl lub telefonicznie po numerem: 59 841 94 29.