Drogowcy rozpoczną prace na skrzyżowaniu Wolności – Kołłątaja – 3 Maja

0

Uwaga kierowcy od 26 do 30 sierpnia samochodami przejedziemy wyłącznie z ulicy 3 Maja w ulicę Kołłątaja. Pozostała cześć skrzyżowania będzie zamknięta.

Od 26 sierpnia (poniedziałek) do 30 sierpnia (piątek) na skrzyżowaniu ulic Wolności, Kołłątaja i 3 Maja prowadzone będą prace drogowe. Główną trasę objazdową wyznaczono ulicami: Sobieskiego, Grunwaldzką, Poniatowskiego i Niemcewicza.

Tymczasowo zmienione zostaną również trasy niektórych linii autobusowych. I tak na linii 1 do CH Jantar od przystanku „Wolności” obowiązuje trasa zmieniona ulicami: Wolności, Wileńską, Plac Broniewskiego, Żeromskiego, Kołłątaja i dalej bez zmian. Na czas objazdu autobusy linii 1 jadące w kierunku CH Jantar nie będą obsługiwać przystanku „Kołłątaja-Kaufland”.

Na liniach 2, 8 i 21 do CH Jantar od przystanku „Dworzec Kolejowy i Autobusowy 02” obowiązywać będzie trasa zmieniona ulicami: Kołłątaja, Żeromskiego, Plac Broniewskiego, Wileńską, Niemcewicza, Poniatowskiego, Grunwaldzką, Sobieskiego, 3 Maja i dalej po stałych trasach. Na trasie objazdu obowiązywać będzie wyłącznie przystanek „Sobieskiego – 3 Maja” .

Autobusy linii 5 i 25 do CH Jantar, linii 15 do pętli 11 Listopada oraz linii 19 do Parku Wodnego od przystanku „Wolności” będą kursować ulicami: Wolności, Niemcewicza, Poniatowskiego, Grunwaldzką, Sobieskiego, 3 Maja i dalej stałymi trasami. Na trasie objazdu obowiązywać będzie wyłącznie przystanek „Sobieskiego – 3 Maja”.

Zmiany obejmą także linie 15 w kierunku szpitala oraz 19 do Pętli 11 Listopada. Od przystanku „3 Maja – Fabryczna” autobusy będą kursować ulicami: 3 Maja, Fabryczną, Grunwaldzką, Poniatowskiego, Kopernika, Sienkiewicza i dalej bez zmian. Na trasie objazdu autobusy zatrzymają się wyłącznie na przystanku „Kopernika” (zamiast na przystanku „Wolności”).