Druga części ringu w Słupsku. Realna?

0

Władze miasta szukają sposobu na sfinansowanie inwestycji. Chcą lepiej skomunikować osiedle Hubalczyków z centrum miasta.

Droga miałaby biec od ronda przy ulicy Poznańskiej i Przemysłowej, ulicą Słoneczną, a kończyłaby się przy szpitalu na Hubalczyków. W sprawie finansowania tej inwestycji władze miasta spotkały się z przedstawicielami Banku Gospodarstwa Krajowego oraz z dyrekcją Agencji Rozwoju Pomorza z Gdańska.

– Dotychczas inwestycja ta finansowana była ze środków zewnętrznych, również unijnych, oraz z wkładu własnego miasta Słupska. Jaki jest budżet miejski, wszyscy wiemy, natomiast inwestycja opiewa na 105 milionów złotych i na pewno nie jest to etap do realizacji w tej kadencji tylko i wyłącznie ze środków własnych miasta – mówi Marek Goliński, wiceprezydent Słupska. – Istnieje sposób sfinansowania tej inwestycji w sposób trochę inny niż dotychczas, ze środków Banku Gospodarstwa Krajowego. Dyrekcja BGK zaproponowała nam, myślę, bardzo dogodny montaż finansowy i nowatorski sposób finansowania tej inwestycji.

Szczegóły tego sposobu finansowania zaprezentowane zostaną radnym podczas sesji Rady Miasta.

Może moglibyśmy uszczuplić nieco projekt i zejść z ceną – mówi wiceprezydent Słupska – ale zobaczymy, co w tym roku będzie działo się na rynku z cenami, ponieważ jak wiemy, w ubiegłym bardzo wzrosły i żaden przetarg nie wyszedł poniżej ceny kosztorysowej. Do 2021 roku i początku 2022 przy pomocy BGK bylibyśmy w stanie ten etap zrealizować.