Miasto przejęło stadion, będzie wyremontowany?

0

Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji zarządzać będzie stadionem Gryfa przy ul. Zielonej. Miasto już planuje jego modernizację.

Stadion piłkarski przy ul. Zielonej został przejęty przez miasto. Obiektem zarządzać będzie SOSiR. To właśnie tam powinny zgłaszać się teraz wszyscy, którzy chcą korzystać ze stadionu. Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotuje harmonogram użytkowania obiektu.

Władze miasta planują zmodernizować płytę główną obiektu. – Będzie to polegało na modernizacji systemu drenażu – mówi Krystyna Danilecka-Wojewódzka. – To jest podmokły teren, polder przy rzece Słupi i on jest bardzo mocno nawodniony. Całoroczna pielęgnacja murawy po założeniu takiego drenażu pozwoli nam się przekonać, czy wszystko jest w porządku.
W następnej kolejności na obiekcie ma być zainstalowany monitoring. Zamontowana ma być także elektroniczna tablica wyników. Urzędnicy chcą przygotować program funkcjonalno-użytkowy obiektu. – Ten teren jest bardzo pięknie położony. Z boku są jeszcze przestrzenie, które mogłyby nam pozwolić, jeżeli będzie nas stać, na ustawienie całorocznego ogrzewanego namiotu, w którym będą mogły być rozgrywane mecze, a przede wszystkim treningi w okresie zimowym – dodaje Danilecka-Wojewódzka.