Michał Kmieciak zagra na Garden Party u Karola

0
Fot. Materiały promocyjne

Koncert już 18 sierpnia o godzinie 12 w Polskiej Filharmonii Sinfornia Baltica w Słupsku. Wstęp na wydarzenie będzie bezpłatny.

Michał Kmieciak, poznański pianista i kompozytor, jest prekursorem nurtu contemporary classical w Polsce. „Love Lost” była jednym z pierwszych polskich wydawnictw wpisujących się w (zdobywający coraz większą popularność w Europie, ale i w Polsce) nurt conteporary classical.  Michał Kmieciak nie krył inspiracji takimi artystami jak Ludovico Einaudi, Ólafur Arnalds, Nils Frahm, Max Richter i Dustin O’Halloran. Album zawierał 9 melodyjnych kompozycji, w nieco filmowym klimacie. Choć kompozycje te mocno odbiegają od wzorca radiowych piosenek – pojawiają się na ogólnopolskich antenach radiowej Trójki i Czwórki oraz w stacjach regionalnych. – Tą płytą opowiadam historie, których pewnie nie odważyłbym się opowiedzieć w żaden inny sposób – opowiadał Michał Kmieciak. Na „Love Lost” ze stonowanymi melodiami kontrastują fragmenty burzliwe, głośne i niepokojące. A wszystkie uczucia i emocje wyrażone są za pomocą dźwięków pianina, skrzypiec i wiolonczeli. Całość została określona muzyką do filmu, który jeszcze nie powstał. 
Koncerty Michała Kmieciaka to przede wszystkim niesamowity klimat. Artysta czaruje swoją muzyką na najważniejszych festiwalach showcase’owych (Enea Spring Break w Poznaniu, SeaZone w Sopocie) i filmowych (Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym, Ale Kino! w Poznaniu), czy Festiwalu Sztuki Współczesnej Labirynt w Słubicach. Znalazł się także w wąskim gronie artystów z Polski nominowanych w europejskim programie INES#talents.