Pierwszy etap rekrutacji zakończony. Na jakich jeszcze kierunkach są wolne miejsca?

0
Fot. kurier24.info

Prawo, zarządzanie i pielęgniarstwo – to najbardziej oblegane kierunki na Akademii Pomorskiej. Na słupskiej uczelni zakończył się pierwszy etap rekrutacji.

Łącznie na wszystkich kierunkach na Akademii Pomorskiej chce studiować ponad 1,3 tysiąca osób. Najwięcej z nich wybrało prawo, zarządzanie, pielęgniarstwo, kosmetologię, fizjoterapię i filologię angielską. Sporym zainteresowaniem cieszy się także pedagogika, zwłaszcza wczesnoszkolna i przedszkolna. – Nowością w tym roku są jednolite studia magisterskie na tym kierunku – mówi Ewelina Winiewicz, kierownik sekcji ds. promocji w Biurze Rektora Akademii Pomorskiej. – Wcześniej były tylko studia licencjackie.

W pierwszym etapie rekrutacji grupy udało się utworzyć także na socjologii, administracji oraz bezpieczeństwie narodowym. – Oczywiście jeśli ktoś jeszcze będzie chciał studiować na tych kierunkach, powinien zgłosić się do Biura Rekrutacji – mówi Ewelina Winiewicz. – Pozostały jeszcze ostatnie wolne miejsca.

Od kilku lat najmniejszym zainteresowaniem cieszą się takie kierunki jak: historia, politologia, turystyka oraz matematyka. – Rekrutacja tam jest przedłużona i trwa do września. Do 13 września można logować się do panelu w systemie rekrutacji – dodaje Ewelina Winiewicz. – Wierzymy, że tam również uda się utworzyć grupy.