Podczas interwencji uratowali życie Ustczance

0
Fot. Szkoła Policji w Słupsku

Szybka reakcja policjantów uratowała życie rannej mieszkance Ustki. Za pełną poświęcenia postawę funkcjonariuszy podziękowali burmistrz Ustki Jacek Graczyk i przewodniczący Rady Miasta Ustka Jacek Maniszewski.

Zdarzenie miało miejsce, gdy na ulicach Ustki służbę pełnili – w ramach praktyk zawodowych – słuchacze słupskiej Szkoły Policji. Jeden z patroli w składzie: sierż.szt. Jerzy Habłowski (KP Ustka), post. Maciej Formela (SP Słupsk) i post. Kamil Frankowski, został skierowany na interwencję, w czasie której, w mieszkaniu policjanci zastali ranną kobietę.
Dwaj policjanci obezwładnili przebywającego w tym samym lokalu sprawcę, a jeden z nich post. Maciej Formela przystąpił do udzielania pomocy rannej. W ocenie przybyłych na miejsce ratowników z Zespołu Ratownictwa Medycznego szybka i fachowa pomoc udzielona przez policjanta uratował życie ustczanki.

W trakcie spotkania w usteckim ratuszu burmistrz Jacek Graczyk podziękował policjantom za zaangażowanie w służbę i piękny przykład tego, jak wygląda służba na rzecz drugiego człowieka.
Podziękowania otrzymali także przełożeni policjantów: komendant Szkoły Policji w Słupsku insp. Jacek Gil oraz pełniący obowiązki komendanta Komisariatu Policji w Ustce kom. Łukasz Filipczak.