Przed nami Europejska Noc Muzeów

0
Fot. UM Słupsk

Nocne zwiedzanie muzeów w tym roku możliwe będzie w nocy z 18 na 19 maja. Na gości w Słupsku czekać będą Muzeum Pomorza Środkowego, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej.

W muzeum będzie można zwiedzić między innymi wystawy „Glina niejedno ma imię. Porcelana i ceramika artystyczna XIX i XX wieku ze zbiorów Muzeum Narodowego w Kielcach”, „Numizmatyka Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Monety obiegowe, kolekcjonerskie oraz próbne” i „Inspirowani naturą. Rękodzieło Indian Amazonii W hołdzie Borysowi Malkinowi”. Poznamy też historię samego Muzeum, jego dawnych pracowników, przyjaciół. Słupscy muzealnicy zaprezentują też słupszczanom swoje prywatne pasje: własnoręcznie namalowane obrazy, zbiory polskiego szkła użytkowego i starych fotosów filmowych, zachęcą do dołączenia do harcerstwa i grup rekonstrukcyjnych. Placówka zaprasza do Zamku Książąt Pomorskich i Młyna Zamkowego od godziny 18.00 do 23.00. Wejście do zamku możliwe będzie wyłącznie od strony ogrodów.

Jak co roku na Noc Muzeów zaprasza także Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej. Otwarte będą trzy punkty Baszta Czarownic, Galeria Kameralna przy ul. Partyzantów 31a, a także CAT w Ustce.

Z kolei Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku zaprasza na noc pod znakiem ekologii. Każdy będzie miał okazję do własnoręcznego przygotowania ekologicznych zabawek, czy gry w wielkogabarytowe planszówki. Organizatorzy zapowiadają również występ lokalnego kabaretu. Początek o godzinie 18.00.