Ryczewa już nie będzie? Ratusz przymierza się do zniesienia nazwy osiedla

0

Od 4 lutego do 1 marca prowadzone będą konsultacje z mieszkańcami w tej sprawie. Władze miasta chcą znieść dawną nazwę tej części miasta.

Ryczewo było odrębną miejscowością, która została przyłączona do miasta. Natomiast nadal widnieje w ogólnopolskim wykazie nazw miejscowości. To chcą zmienić urzędnicy. – Rozpoczynamy negocjacje w tej sprawie, ich finałem ma być zniesienie oficjalnej nazwy miejscowości Ryczewo – mówi Marek Goliński, wiceprezydent Słupska. – Nie możemy kontynuować zastałej sytuacji, że jest to odrębna miejscowość, bo przecież nie jest.

Pierwsze zebranie konsultacyjne odbędzie się 11 lutego w ratuszu. Po zakończonych konsultacjach radni będą musieli przyjąć uchwałę w sprawie zniesienia nazwy Ryczewo. Na koniec Ryczewo zostanie wykreślone z ogólnopolskiego wykazu nazw miejscowości.

Władze miasta przyznają, że nazwa Ryczewo dla osiedla przy ulicy Sportowej nadal zostanie w potocznym obiegu. – Ta nazwa nigdy nie zniknie. W potocznym nazewnictwie używane są nazwy dzielnic Słupska, które przecież też nie są oficjalnie przyjęte. Ryczewo nadal będzie więc potoczną nazwą dzielnicy Słupska – mówi Goliński.