Słupska orkiestra w nowej komedii romantycznej

0
Fot. Facebook Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica

Orkiestra Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica ze Słupska wzięła udział w zdjęciach do filmu „Całe szczęście”. Film wszedł już na ekrany kin.

„Całe szczęście” to komedia romantyczna w reżyserii Tomasza Koneckiego, reżysera między innymi takich komedii jak „Testosteron”, „Lejdis”, „Listy do M. 3”. Akcja filmu rozgrywa się w Wejherowie. W nagraniach do filmu udział wzięli muzycy Orkiestry Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica ze Słupska. Zagrali obok Piotra Adamczyka i Tomasza Sapryka.

Muzykę do filmu skomponował Paweł Lucewicz, muzyk z Jezierzyc koło Słupska i to on zaproponował twórcom filmu, by udział w nagraniach wzięła słupska orkiestra. W filmie zobaczyć można sceny próby, a następnie koncertu słupskich muzyków. Zdjęcia realizowane były w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie.

Główną rolę w filmie gra Piotr Adamczyk, który wcielił się w postać muzyka z orkiestry symfonicznej i samotnie wychowuje dziesięcioletniego synka Filipa. W jego życie niespodziewanie wkracza popularna gwiazda fitness Marta (Roma Gąsiorowska). W rolę dyrygenta orkiestry wcielił się natomiast Tomasz Sapryk, który ćwiczył między innymi pod okiem Rubena Silvy, dyrektora Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica ze Słupska.