Słupszczanie pożegnali posłankę Jolantę Szczypińską

0
Fot. Pomorski Urząd Wojewódzki

W ostatniej drodze towarzyszyły jej najważniejsze osoby w państwie, między innymi prezydent Andrzej Duda, marszałek Sejmu Marek Kuchciński, marszałek Senatu Stanisław Karczewski oraz premier Mateusz Morawiecki. W pogrzebie uczestniczył także Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Jolanta Szczypińska spoczęła na słupskim cmentarzu w rodzinnym grobie, obok matki, ojca i brata. Żegnały ją tłumy słupszczan oraz przedstawiciele władz państwowych. W uroczystościach pogrzebowych wzięli udział także wicepremier Beata Szydło, Joachim Brudziński, minister spraw wewnętrznych i administracji, Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej, Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Anna Zalewska, minister edukacji narodowej, Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Posłankę żegnali także Antoni Macierewicz, Witold Waszczykowski oraz Jarosław Zieliński.

Jolanta Szczypińska pośmiertnie została odznaczona przez prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości zmarła w sobotę w szpitalu po długiej chorobie. Miała 61 lat. Ostatnie tygodnie spędziła w szpitalu, gdzie przybywała w związku z powikłaniami, jakie pojawiły się w związku z przeprowadzonym wcześniej zabiegu urologicznym. Poseł Szczypińska od dawna miała problemy ze zdrowiem, wcześniej zmagała się z nowotworem.