W plenerze i na leżakach obejrzymy Konopielkę

0
Fot. Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku

Już w najbliższy weekend Nowy Teatr zaprasza na wakacyjne przedstawienie na teatralnym dziedzińcu. 18 i 19 sierpnia grana będzie Konopielka. Początek spektakli o godzinie 19.

Konopielka to komedia obyczajowa w krzywym zwierciadle ukazująca mentalność mieszkańców wsi w zderzeniu z miejską nowoczesnością. Akcja sztuki osadzona jest przed laty w małej, niemalże odciętej od świata wsi, do której docierają diabelskie wynalazki w postaci edukacji, elektryczności czy radia. Rodzi to niemały niepokój wśród mieszkańców, których rytm życia wyznaczały dotąd pory roku, zabobony i głęboko zakorzenione tradycje. Lęki te obserwujemy z perspektywy trzech gospodarzy. W tych rolach zobaczymy Jerzego Karnickiego, Igora Chmielnika oraz Krzysztofa Kluzika. Każdy z bohaterów ma inny temperament i inny pogląd na to, co dzieje się w ich wiosce. Doprowadza to do burzliwych dyskusji, a czasem nawet rękoczynów.
Sztuka oparta jest na powieści Edwarda Redlińskiego, autora m.in. słynnych „Szczuropolaków”, na podstawie których powstał film „Szczęśliwego Nowego Jorku”. „Konopielka” też zresztą została przeniesiona na ekran, w ekranizacji z lat osiemdziesiątych zapadającą w pamięć kreację stworzył Krzysztof Majchrzak. Reżyserem słupskiej scenicznej adaptacji jest aktor Jerzy Karnicki.

Cena biletu normalnego to 35 zł, ulgowego 30 zł, a za grupowego 25 zł.